FAB-LAB
PROGRAMI

Girişimcilerimizin atölyede bulunan uzmanlarımız tarafından belirlenen ekipmanları ücretsiz bir şekilde kullanması sağlanacaktır. Bunun yanında FABLAB üç temel hizmeti barındırmaktadır. Bunlar atölyenin nitelikli kullanımı ve girişimlerin teknik know-how’ını artırmaya yönelik eğitimlerin verildiği FABLAB Giriş Atölyesi, ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlanan takımlara yönelik altyapı desteği ve lisans, yüksek lisans, doktara öğrencilerinin tezlerine altyapı desteği sunacağımız Bitirme Tezi Programlarıdır.

collaboration-clipart-transparent

DETAYLI BİLGİ

Fab-Lab Giriş Atölyesi

FABLAB, giriş atölyesi ve açık kaynak donanım alanı olarak ikiye ayrılacaktır. FABLAB Giriş Atölyesi Eğitimleri Lise, Lisans, Akademi, Özel Sektör Çalışanları ve İlgili Kişilere verilecektir.

BİTİRME TEZİ PROGRAM

Üniversitelerin Mühendislik Fakültesi ile yapılacak protokol ile lisans ve yüksek lisans öğrencilerinden fakültenin uygun gördüğü projelerin FABLAB de hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

FABLAB YARIŞMA PROGRAMI

Ulusal uluslararası yarışmalara katılım sağlamak isteyen takımların ücretsiz bir şekilde kullanımına açılan alan ATÖLYE ÜSKÜDAR kontenjan ve doluluk oranlarına göre hizmet verecektir.

SÜREÇ

  • Online Başvuru

  • Değerlendirme Heyeti

  • FabLab Üyeliği