Atölye Üsküdar Olarak İnegöl Ulusal Teknoloji Festivaline Katıldık

Teknoloji alanında yapılan yatırım ve desteklerle Türkiye’nin yarınlarını şekillendirecek, teknoloji ve inovasyon üssü olmasını sağlayacak çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda uzay, teknoloji, start-up çalışmaları ve bilimsel iş birliği gibi alanlarda pek çok organizasyonlar düzenleniyor.

Üsküdar Belediyesi olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi bu alanda teşvik etmek, desteklemek ve geliştirmek için pek çok projeye imzaya attık.  Milli gücü oluşturan unsurlardan olan teknolojik gücümüzün artmasına yönelik bu çalışmalarla ülkemizin geleceğine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Çünkü ülkemizin geleceğine bilim, sanayi, teknoloji ve inovasyon alanında yapılan başarılı çalışmalarla yön verileceğini biliyoruz. Üsküdar Belediyesi bünyesinde çocuklarımızın ve gençlerimizi bu alanlarda başarılı olmalarını sağlayacak tüm adımları atıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST Karadeniz 2022’ye katıldığımız Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ve Bilim Üsküdar birimlerimizle geçen hafta da Bursa İnegöl Ulusal Teknoloji Festivalindeydik.

15-18 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenen 3. İnegöl Ulusal Teknoloji Festivalinde yer alan stantlarımızda yeni nesil ürün ve çalışmalarımızı gençlerle buluşturduk. Standımızı ziyaret eden her yaş grubundan vatandaşlarımız, çocuk, etkinliklerimize ve workshoplara katılım sağlayarak “sanal gerçeklik – karma gerçeklik” deneyimi de yaşama fırsatı buldular. Stantlarımızda ziyaretçilere sunulan sanal gerçeklik, karma gerçeklik, metaverse fotoğraf çekimi, sumo robot yarışması, robotis bioloid premium robot gösterisi, 3D yazıcı ve yazıcı ile basılan ürünler, 3D tarayıcı hizmetlerinin yanı sıra çocuklar için ayrıca Lego we Do, mandala boyama etkinlikleri yapıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in en çok önemsediği konulardan biri “erişim” konusu olup çocukların ve gençlerin teknoloji ürünlerine erişimini sağlamak için bu projelere ve bu kapsamda yapılan etkinlik ve festivallere katılımı teşvik etmektedir. Bu anlamda ülkemizin önde gelen üniversiteleri ile TÜBİTAK gibi kurumlarla sürekli işbirliği içinde olduğunu belirten Başkan TÜRKMEN Üsküdar’da yaşayan tüm çocuk ve gençlerimize Belediyemizin sunduğu bu fırsatlardan yararlanmaya davet ediyor.

Standımızı ziyaret eden tüm katılımcılara Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ile Bilim Üsküdar projelerimiz ile bu hizmetlerden nasıl faydalanabilecekleri konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ile Bilim Üsküdar stantlarımızın yoğun ilgi gördüğü festivalde ayrıca ödüllü yarışmalar, proje sunumları ile alan ve sahne aktiviteleri gerçekleştirildi.

Detaylı bilgi almak için iletişim sayfasından iletişime geçebilir veya info@atolyeuskudar.com e-posta adresine e-posta yollayabilirsiniz.