AVRUPANIN EN BÜYÜK E-TİCARET ETKİNLİĞİ WORLD E-COMMERCE FORUM

E-ticaretin Davos’u olarak nitelendirilen WORLD E-COMMERCE FORUM, İstanbul’da Türkiye’nin e-ticaret ekosistemini bir araya getirdi.  Forum, 3 gün sürdü. 34 farklı ülkeden 20 bini aşkın katılımcı ile gerçekleşen forum e-ticaret ve e-ihracat iş birliklerine sahne oldu.

E-ticaretin bütün paydaşlarını bir araya getiren forumda Türkiye’nin e-ticaret alanında iş hacminin artması hedefleniyor. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen forumda dünyanın önde gelen e-ticaret aktörleri de yer aldı. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, katılımdan memnun olduğunu dile getirerek önümüzdeki yıllarda daha büyük etkinlikler yapmayı hedeflediklerini söyledi. Forumun sunuculuğu Okan Bayülgen tarafından yapıldı.

Etkinliğe Katılım Yüksek Oldu

Forumda 3 farklı sahne kuruldu. Her birinde eş zamanlı olarak devam eden paneller, workshoplar ve eğitimler düzenlendi. 300 B2B masada 10 binden fazla görüşmenin yapıldığı forumda, firmalar ve girişimciler; yeni fırsatlar ve yatırımcılar ile yeni iş birlikleri yapma imkânı buldu.

WORLD E-COMMERCE FORUM ATÖLYE ÜSKÜDAR STANDI Atölye Üsküdar olarak bizimde bulunduğumuz bu etkinlikte,  stant açarak merkezimiz hakkında bilgilendirmeler yaptık. Standımıza büyük ilginin yaşandığı bu etkinlikte e-ticaret sektör paydaşları ile görüşerek olası işbirlikleri hakkında istişarelerde bulunduk.

World E-Commerce Forum Etkinliğine Önemli İsimler Katıldı

 

Ticaret Bakanlığının desteklediği World E-Commerce Forum’un ana iş ortağı ise Meta oldu. Ana sponsoru Türkiye İş Bankası olan etkinlik, WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış programı ile başladı. Okan Bayülgen’in sunuculuğunu yaptığı forumda protokol konuşmacıları arasında; Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Barış Baran Aras, Moka CEO’su Halim Memiş, Meta Ülke Direktörü İlke Çarkçı Toptaş, E-Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Emekçi ’de yer aldı.