Bu Gurur Hepimizin!

Atölye Üsküdar Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödüllerine Aday Gösterildi

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri kapsamında “ülkemizi temsil etmek üzere” birçok kurum ve kuruluşun başvuruda bulunduğu projeler arasından Üsküdar Belediyesi’nin sahibi olduğu Atölye Üsküdar Projesi seçildi.

Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda sürdürülen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2022 yılı ulusal başvuru süreci tamamlandı. Üsküdar Belediyesi’nin ar-ge, yenilik ve girişimcilik kültürünün toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılması ve araştırma, yenilik bilinci, teknoloji ve bilim kültürünün uygulama düzeyinde gerçekleştirilmesi amacıyla bir ekosistem olarak hayata geçirdiği ATÖLYE ÜSKÜDAR PROJESİ “Girişimcilik Yeteneklerine Yatırım Yapmak” kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek.

atölye üsküdar avrupa girişimciliği ödülleri

Üsküdar Belediyesi Atölye Üsküdar Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödüllerine “Türkiye Adına Aday Proje” Olarak Seçildi!

Girişimciliğin ve KOBİ’lerin desteklenmesinde ulusal, bölgesel veya yerel düzeydeki iyi uygulamalar Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile 2006 yılından beri ödüllendirilmektedir. Bu organizasyon ile “girişimciliğin” Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ve teşviki ile geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Üsküdar Belediyesi Atölye Üsküdar Projesi de bu kapsamda değerlendirilmiş olup ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

Bu yarışmaya Türkiye adına katılacak projelerin seçimi ise KOSGEB’in ulusal koordinasyonu ile gerçekleştirilmekte olup başvurusu yapılan projeler Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiştir. Tüm projeler takdire değer bulunmakla birlikte Avrupa Komisyonu’nun belirlediği sınırlar ve kriterler dâhilinde sadece 2 projenin Türkiye adına yarışmaya katılması ve ödüle aday projeler olmasına karar verilmiştir. Bu projeler için Avrupa Komisyonu nezdinde adaylık süreci resmi olarak başlatılmıştır.

Basında yer alan haberlerden bazılarına ulaşmak için buraya ve buraya tıklayabilirsiniz. Daha fazla detay ve bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.