KARADENİZ TEKNOFEST’TE ÜSKÜDAR BELEDİYESİ FARKI

30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te Üsküdar Belediyesi; Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ile Bilim Üsküdar stantlarında yeni nesil ürün ve çalışmalarını gençlerle buluşturdu. Atölye Üsküdar standını ziyaret eden her yaş grubundan vatandaşlarımız çocuk etkinliklerine ve workshoplara katılım sağladılar.   Standlarımızda gerçekleştirilen birçok etkinlikten faydalanan vatandaşlarımız “sanal gerçeklik – karma gerçeklik” deneyimi de yaşama fırsatı buldular.

ÜRETEN GENÇLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinden ödüllerle dönen Üsküdar Belediyesi Atölye Üsküdar katılımcılarımızı tebrik eden Başkanımız Hilmi Türkmen; bilim ve teknolojiyi üreten girişimci gençlerimizin her daim yanında olduğunu belirtti.

Bilim ve teknolojiye ilgi duyan ve gelişmeleri yakından takip eden gençlerimizin fikirlerini hayata geçirebilmeleri ve çalışabilmeleri adına ortamlar oluşturduklarını ve her türlü desteği sağladığını söyleyen Başkanımız, Atölye Üsküdar ve Bilim Üsküdar birimleri ile gençlerimize bu hizmetleri sağladıklarını ifade etti.

Başkan Türkmen ayrıca “Gençlerimizi yaptıkları çalışmalarda motive edip desteklemeye devam ederek, onlardan aldığımız enerji ile de çalışmalarımıza yön vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, üreten ve yükselen bir Türkiye için özellikle bilim ve teknoloji alanında çocukları ve gençleri teşvik eden yatırımlara devam ediyor.

ATÖLYE ÜSKÜDAR TAKIMLARININ BAŞARILARI

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te Atölye Üsküdar takımlarından;

MayınCraft takımı;

  • “İnsanlık Yararına Teknoloji” yarışmasının Sosyal İnovasyon / Üniversite ve Üzeri Seviyesi Kategorisi’nde birincilik ve “En İyi Sunum” ödülünü almaya hak kazandı.

TEAM IMU AV takımı;

  • “Robotaksi Binek Otonom Araç” yarışmasının Özgün Araç Kategorisi’nde birincilik, “En Özgün Yazılım” ve “Jüri Sunum Özel” ödülünü aldı.

İTÜ Bees R&D Team;

  • “Çevre ve Enerji Teknolojileri” yarışmasında ikincilik, aynı zamanda “İnsanlık Yararına Teknoloji” yarışmasının Sosyal İnovasyon / Üniversite ve Üzeri Seviyesi Kategorisi’nde üçüncülük ve “Sunum Özel” ödülünü almaya hak kazandı.

NevaSoft takımı;

  • “Sağlıkta Yapay Zekâ” yarışmasının Medikal Teknolojiler Kategorisi’nde üçüncülük ödülünü aldı.

VisionAI Tech takımı;

  • “Biyoteknoloji İnovasyon” yarışmasının Üniversite ve Üzeri Seviyesi Proje Kategorisi’nde,

HEALEARN Takımı ise;

  • “Sağlıkta Yapay Zekâ” yarışmasının Medikal Teknolojiler Kategorisi’nde finalist oldu.

Belediyemiz tarafından ISTKA 2018 Girişimcilik Mali Destek Programı ile hayata geçirilen Atölye Üsküdar, yenilik ve girişimcilik kültürünün toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Ülkemizde teknoloji ve bilimin gelişmesini destekleyen bir ekosistem olma özelliği taşıyan ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda faaliyet gösteren Atölye Üsküdar, girişimciler için birçok olanak sunuyor.

Detaylı bilgi almak için iletişim sayfasından iletişime geçebilir veya info@atolyeuskudar.com e-posta adresine e-posta yollayabilirsiniz.