Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite Ve Verimlilik Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye’nin en eğlenceli girişimcilik festivali StarsUp 31 Mayıs 2022’de Davutpaşa Kampüsünde gerçekleşti. Atölye Üsküdar olarak katılım sağladığımız standımız birçok kesimden ilgi gördü.

StarsUp, Günümüz ve geleceğin dünyasını yeniden şekillendiren inovatif ve hızlı büyüme potansiyeli olan yeni nesil şirketler olan “Startup”lar ile girişimciliğe ilgi duyan herkesi bir araya getirdi. Bu sene StarsUp’ta: söyleşiler, çeşitli oyunlar, workshoplar, atölyeler,  girişim stantları,  başarısızlık hikayeleri yer aldı.

Ulusal çapta katılımcı ve konuşmacıları konuk olduğu StarsUp 2022, farklı sektörlerden onlarca girişimi katılımcılarla buluşturarak sektördeki bilgi akışını sağladı. Atölye Üsküdar olarak çeşitli deneyim imkanları sunduğumuz standımıza ilgi yoğun oldu.

Standımızı ziyaret eden katılımcılara çeşitli hediyeler verdik ve Atölye Üsküdar hakkında bilgilendirmeler yaptık. Özellikle 3d yazıcı, robotiklerin dikkat çektiği, 3d kalem ve Hololens 2 deneyiminin dikkat çektiği standımızda çeşitli yaş gruplarından girişimcilere destek programları hakkında bilgiler verdik. Girişimcilere merkezimizde faydalanabilecekleri ekipman ve imkanlardan söz ettik.