ÜSKÜDAR BELEDİYESİ OLARAK AVRUPA’NIN EN BÜYÜK TEKNOLOJİ FUARINDAYDIK

Teknoloji alanında yapılan girişimlerle Türkiye’nin yarınlarını şekillendirecek, teknoloji ve inovasyon üssü olmasını sağlayacak çalışmalar devam ediyor. Üsküdar Belediyesi olarak tüm bu çalışmaların içinde olmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul’un düzenlediği SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda da yerimizi aldık. 25-28 Ekim tarihlerinde Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen organizasyona Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi olarak katılım sağladık.

Atölye Üsküdar SAHA EXPO’da

Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi olarak farklı teknoloji hazırlık seviyelerinde bulunan girişimci üyelerimiz ile fuarda yer aldık. Merkezimiz bu girişimci üyelerine katma değeri yüksek, teknolojik ve savunma sanayine yönelik ürün üretmeleri amacıyla destek vermektedir.

Sektörün en büyük buluşması olan ve önemli iş birlikleri için etkin bir platform oluşturan SAHA EXPO bu fuarda 57 ülkeden 250 yabancı ve 750 yerli firmayı bir araya getirdi. Türkiye’nin marka değeri olan yenilikçi teknolojilerinin uluslararası arenaya 876 firma ve 24 üye üniversitesiyle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul’un düzenlediği fuarda Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezimizin yanı sıra Baykar, Aselsan, Tusaş, Roketsan, Otokar gibi yerli firmalar da teknolojilerini tanıtarak savunma sanayi sektöründe sinerji oluşturdular.

Farklı ülkelerden 10 bakan, 203 resmi ve 115 ticari delegasyonun katıldığı fuar boyunca Üsküdar Belediyesi olarak girişimcilere ve firma temsilcilerine Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi tanıtımını yaparak işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdik. Merkezimizin desteklediği girişimci ve ekiplerimiz, standımızı ziyarete gelen ASELSAN İcra Kurulu Başkanı Haluk Görgün, BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’a ürettikleri girişimlerini tanıttılar.